03_16_050 a 03_16_051 Realizace genderových auditů u zaměstnavatelů - méně rozvinuté regiony a Praha
KLUB
Vážení příjemci,
rádi bychom Vás upozornili, že v souvislosti se změnou zákona o registru smluv od 1. 7. 2017 vstupují v účinnost sankční mechanizmy – tj. smlouva nezveřejněná v registru není účinná a pokud není zveřejněna do tří měsíců po uzavření, je neplatná i kdyby byla zveřejněna dodatečně. Prosíme Vás proto, abyste tomu věnovali pozornost i v rámci vaši projektů, pokud jste jednou z těchto typů organizací:
Česká republika - orgány státní správy;
územní samosprávné celky, včetně městských částí nebo městských obvodů územně členěných statutárních měst nebo městských částí hlavního města Prahy;
státní příspěvkové organizace;
státní fondy;
veřejné výzkumné instituce nebo veřejné vysoké školy;
dobrovolné svazky obcí;
regionální rady regionu soudržnosti;
příspěvkové organizace územních samosprávných celků;
ústavy založené státem nebo územními samosprávnými celky;
obecně prospěšné společnosti založená státem nebo územními samosprávnými celky;
státní podniky nebo národní podniky;
zdravotní pojišťovny;
Český rozhlas;
Česká televize;
právnické osoby, v níž má stát nebo územní samosprávný celek sám nebo s jinými územními samosprávnými celky většinovou majetkovou účast, a to i prostřednictvím jiné právnické osoby.
Co publikovat v registru smluv?
Soukromoprávní smlouvy, smlouvy o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci a metadata minimálně v rozsahu:
identifikace smluvních stran;
vymezení předmětu smlouvy;
cena, a pokud ji smlouva neobsahuje, hodnota předmětu smlouvy, lze-li ji určit;
datum uzavření smlouvy.
Smlouvy musí být v otevřeném formátu, tzn. ve formátu, který mohou zobrazit volně a zdarma dostupné aplikace.
Zároveň musí být ve formátu, který je strojově čitelný, tzn. textové údaje je možné ze smlouvy získat pomocí programové aplikace a lze je dále zpracovávat. Například formát PDF s textovou vrstvou je strojově čitelný, PDF vzniklé jako scan smlouvy však tuto podmínku nesplňuje.
Pokud smlouva obsahuje informace, které není možné poskytnout ani podle zákona o svobodném přístupu k informacím, např. obchodní tajemství nebo osobní údaje chráněné zákonem o ochraně osobních údajů, lze je před odesláním ke zveřejnění znečitelnit.
Odkaz na registr smluv je zde:
https://smlouvy.gov.cz/
Vyhledávání v klubu
Otázka: Uznatelné náklady projektu
Dobrý den, prosím o upřesnění, co lze zahrnout do uznatelných přímých nákladů projektu: mzdy managementu, mzda kontaktní osoby jako podpory pro auditory,...?
Děkuji Florianová
2 Odpovědi
Dobrý den,
audit jako celek by neměl být dražší než udává příloha obvyklých cen auditů. Z toho vyplývá, že není možné v rámci projektu provést pouze 1 audit, protože jeho cena nedosahuje minimální výše projektu. Je tedy nutné spojit více auditů do jednoho projektu, buď formou partnerství, nebo tím, že projekt podá organizace, která audity provede u zaměstnavatelů, kteří budou mít zájem (nemusí být známi při podávání žádosti, pouze musí být uvedeno, zda se bude jednat o malé, střední, nebo vělké organizace a kolik jich bude).
Specifická část pravidel pro projekty ze skutečně vzniklými výdaji je pro tuto výzvu platná.
Lukáš Müller
Komentáře k odpovědi
Dobrý den, chtěla bych také poprosit o upřesnění, co se bude vše zahrnuto do uznatelných výdajů. Pokud je podmínkou minimální výše výdajů projektu 500 tis. Kč, výše auditů pro podniky dle jejich velikosti je předběžně známá, co vše bude možné do výdajů zahrnout? Respektive máme vycházet ze specifické části pravidel pro projekty ze skutečně vzniklými výdaji?
Předem mnohokrát děkujeme za odpověď, Počtáriková
Komentáře k otázce