03_17_130/131 Implementace doporučení genderového auditu u zaměstnavatelů
KLUB
Vážení příjemci,
rádi bychom Vás upozornili, že v souvislosti se změnou zákona o registru smluv od 1. 7. 2017 vstupují v účinnost sankční mechanizmy – tj. smlouva nezveřejněná v registru není účinná a pokud není zveřejněna do tří měsíců po uzavření, je neplatná i kdyby byla zveřejněna dodatečně. Prosíme Vás proto, abyste tomu věnovali pozornost i v rámci vaši projektů, pokud jste jednou z těchto typů organizací:
Česká republika - orgány státní správy;
územní samosprávné celky, včetně městských částí nebo městských obvodů územně členěných statutárních měst nebo městských částí hlavního města Prahy;
státní příspěvkové organizace;
státní fondy;
veřejné výzkumné instituce nebo veřejné vysoké školy;
dobrovolné svazky obcí;
regionální rady regionu soudržnosti;
příspěvkové organizace územních samosprávných celků;
ústavy založené státem nebo územními samosprávnými celky;
obecně prospěšné společnosti založená státem nebo územními samosprávnými celky;
státní podniky nebo národní podniky;
zdravotní pojišťovny;
Český rozhlas;
Česká televize;
právnické osoby, v níž má stát nebo územní samosprávný celek sám nebo s jinými územními samosprávnými celky většinovou majetkovou účast, a to i prostřednictvím jiné právnické osoby.
Co publikovat v registru smluv?
Soukromoprávní smlouvy, smlouvy o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci a metadata minimálně v rozsahu:
identifikace smluvních stran;
vymezení předmětu smlouvy;
cena, a pokud ji smlouva neobsahuje, hodnota předmětu smlouvy, lze-li ji určit;
datum uzavření smlouvy.
Smlouvy musí být v otevřeném formátu, tzn. ve formátu, který mohou zobrazit volně a zdarma dostupné aplikace.
Zároveň musí být ve formátu, který je strojově čitelný, tzn. textové údaje je možné ze smlouvy získat pomocí programové aplikace a lze je dále zpracovávat. Například formát PDF s textovou vrstvou je strojově čitelný, PDF vzniklé jako scan smlouvy však tuto podmínku nesplňuje.
Pokud smlouva obsahuje informace, které není možné poskytnout ani podle zákona o svobodném přístupu k informacím, např. obchodní tajemství nebo osobní údaje chráněné zákonem o ochraně osobních údajů, lze je před odesláním ke zveřejnění znečitelnit.
Odkaz na registr smluv je zde:
https://smlouvy.gov.cz/
Vyhledávání v klubu
Otázka: de minimis a území dopadu
Dobrý den,
můžete prosím upřesnit, které z podporovaných aktivit by mohly zakládat podporu de minimis?
Území dopadu není Praha. Jestliže má firma sídlo v Praze a pobočky v dalších krajích, může být taková firma žadatelem? A budou zaměstnanci pracující v Praze vyloučeni ze všech aktivit?
Děkuji
Komentáře k otázce
2 Odpovědi
Dobrý den,
než se tu objevila vaše odpověď, hledala jsem v dokumentech a z Obecné části pravidel pro žadatele a příjemce: "Pokud je projekt realizován v programové oblasti, pak je územím dopadu místo realizace projektu. V tomto případě není třeba dále posuzovat, jaká je vazba cílové skupiny na programové území." (s. 69) Tomu rozumím tak, že pokud budeme projekt realizovat v programové oblasti (u výzvy č. 130/131 kdekoliv v ČR kromě Prahy), pak není nutné v projektu vůbec řešit, kde daný účastník (zaměstnanec příjemce) pracuje - zda na pobočce v Praze nebo mimo Prahu.
Prosím tedy znovu o vysvětlení této problematiky.
Komentáře k odpovědi
Dobrý den,
de minimis bude pravděpodobně zakládat celý projekt, vzhledem k tomu, že je vytvořen speciálně pro jednoho zaměstnavatele a svým způsobem jej zvýhodňuje.
V případě mimopražské pobočky pražské firmy by aktivity projektu měly být omezeny pouze na zaměstnance působící mimo Prahu.
S pozdrvem
Lukáš Müller
Dobrý den,
máte pravdu, myslel jsem to tak, že aktivity projektu musí probíhat na pobočce mimo Prahu, a tedy pro zaměstnance dané pobočky, která prošla auditem. Místo výkonu práce daných zaměsntanců však nikdo posuzovat nebude.
S pozdravem
Lukáš Müller