03_15_023 Podpora procesů ve službách a podpora rozvoje sociální práce UZAVŘENO
KLUB
Vyhledávání v klubu
UPOZORNĚNÍ
Konzultace a zodpovídání dotazů v rámci výzvy č. 23 končí 27. 11. 2015 ve 14.30 hod.
Otázka: Zapojeni vysoké školy, multioborova spoluprace UZAVŘENO
Dobrý den,
pokud je vysoká škola žadatelem má 5% kofinancování, pokud by byla jako partner neziskové organizace, musí svoji část v projektu kofinancovat 5% taktéž? Naopak pokud by měla VS jako žadatel partnera s finančním příspěvkem NNO, a má 5% kofinancování, musí jej přenést i na NNO?
Dále je možné spolupracovat v rámci aktivity B (mezioborová sppolupráce) i se zdravotnickými zařízeními, tj. např. že by se multidisciplinárních konferencí účastnil i zaměstnanec např. rehabilitačního centra? Dále, je možné udělat pilotní projekt, na kterém by byly navrhované nástroje otestovány v praxi, zhodnoceny a následně vypracována metodika, kterou bychom v rámci diseminačních aktivit projektu šířili mezi klíčové aktéry (tj. nejen mezi sociální pracovníky samotné)?
Může být jeden partner projektu z Prahy, tj. že část pilotního projektu by se realizovala i v Praze a zbytek v celé ČR?
Můžeme mít i zahraničního partnera?
Děkuji za Vaši odpověd
S pozdravem
Marcela Janečkova
1 Odpověď
Dobrý den,
co se týče kofinancování a jeho dopadu na partnera, minimální podíl příjemce a případný příspěvek státního rozpočtu se určuje vždy podle příjemce (žadatele), tzn. stanovení výše kofinancování se rozhoduje dle příjemce (žadatele) a tato výše je stejná i pro případné další zapojené subjekty (viz strana 73 Obecné části pravidel pro žadatele a příjemce v rámci OPZ, vydání 2).
K vaší druhé otázce – v rámci aktivity B je možné spolupracovat i se zdravotnickými zařízeními. Zaměstnance těchto zařízení ovšem není možné zahrnovat do cílové skupiny projektu, započítávat je do monitorovacích indikátorů a poskytovat jim přímou podporu. Zapojení osob/subjektů, jež nespadají do cílové skupiny výzvy 23, musí být pro realizaci cílů a záměrů projektu relevantní a v žádosti o podporu také zdůvodněné.
Realizace projektu v modelu pilotního ověření a vypracování metodiky obecně možná je, ale záleží na posouzení konkrétního projektového záměru, zda je jako zvolená forma realizace projektových cílů a záměru vhodná.
K vašemu dotazu, zda je možné realizovat část projektu v Praze a část mimo Prahu, tak je to možné. Ovšem pro tuto situaci platí, že v případě, že příjemce (příp. partner) nemůže projekt realizovat v programové oblasti stanovené výzvou k předkládání žádosti o podporu (ve výzvě 23 je to ČR bez hl. m. Prahy), může projekt z části, nebo zcela realizovat mimo programovou oblast, avšak za podmínky, že zajistí, že prospěch z projektu bude mít pouze programová oblast. Tzn., že pokud příjemce (případně partner) realizuje projekt mimo programovou oblast stanovenou výzvou, bude vyžadováno ověření toho, jaká je vazba cílové skupiny (resp. podpořených osob) na programovou oblast stanovenou výzvou a zda je tato vazba dostačující proto, aby výdaje vynaložené na podporu těchto osob/subjektů byly způsobilé (např. zaměstnanci a osoby v obdobném postavení musí z více než 50% vykonávat svou pracovní činnost v programové oblasti). Vymezení potřebné programové oblasti pro jednotlivé typy cílových skupin viz dále str. 69 Obecné části pravidel pro žadatele a příjemce v rámci OPZ, vydání 2.
K vaší otázce ohledně možnosti zahraničního partnera – obecně zahraniční spolupráce možná je, podmínky pro zapojení oprávněných partnerů vymezuje bod 3.4 výzvy č. 23.
S pozdravem
Hana Bartoníčková
Komentáře k otázce