Dobrý den,
máme několik dotazů:
1) MI 670 102 Využívání podpořených služeb (poskytnutá podpora do 40 hodin) - Chápeme správně, že pro započtení osoby z CS do tohoto indikátoru není potřeba mít s danou osobou vyplněný monitorovací list? Stačí tedy znát jméno a příjmení dané osoby (zachycené např. v prezenční listině či v záznamu o poskytnuté podpoře vyplněném pracovníkem poskytujícím podporu)?
2) Žadatel (město) disponuje sedmimístným osobním automobilem, který bude využíván výhradně pro účely projektu - zajištění dopravy osob z CS (např. doprava dětí z CS v rámci příměstského tábora, dovoz rodičů či dětí z CS pro jednání s institucemi, k lékaři apod.).
Náklady na palivo budou zahrnuty do nepřímých nákladů projektu. Mají se tam zahrnout i ostatní náklady na provoz tohoto automobilu (servisní prohlídky, přezutí vozu, voda do ostřikovačů apod.), nebo mají být tyto náklady uvedeny mezi přímými náklady projektu ( např. do položky rozpočtu 1.1.3.1.3 Spotřební materiál, protože bezprostředně souvisí s prací s cílovou skupinou)?
3) Je možné do rozpočtu projektu mezi přímé zahrnout náklady na pomůcky pro práci s CS:
a) vybavení tréninkové kuchyně pro mladé lidi odcházející z dětského domova (rychlovarná konvice, talíře, hrnce, lžíce, skříňky na jejich uložení, lednici apod.)
b) suroviny na vaření používané při tomto tréninkovém vaření, nebo tyto náklady budou patřit mezi nepřímé náklady?
c) vybavení používané pro práci s CS (interaktivní tabule, skříňky pro uložení pomůcek pro práci s CS apod.)?
d) spotřební materiál používaný pro práci s CS (trhačky, tužky, fixy, barvy, lepidla, ..)?
e) náklady na pomůcky sloužící k oslovení CS a práci s ní (např. tzn. slackliny - viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Slackline , pořizovací cena cca 4 000 Kč), které budou trvale umístěny ve venkovním prostoru a několikrát ročně u nich budou probíhat workshopy s lektorem, ukazujícím dětem a mladým dospělým z CS možnosti jejich využívání – nástroj prevence před patologickými jevy, alternativy trávení volného času).
Ve všech výše uvedených případech by se jednalo o neinvestiční náklady, jejichž pořizovací cena nepřesáhne 40 000 Kč u jednotlivých položek.
Děkujeme za odpověď,
Tereza Kavalírová
Dobrý den paní Kavalírová,
k vašim dotazům:
1) Ano, u podpory nepřesahující 40 hodin, není třeba monitorovací list. Stačí pouze jméno a příjmení na prezenční listině.
2) Použití automobilu jako přepravního prostředku pro cílovou skupinu se řídí Specifickou částí pravidel pro žadatele - kapitola 6.2.7.2 Cestovní náhrady, resp. jízdné (cestovné), ubytování a stravné účastníků projektů (tj. cílové skupiny. Zde naleznete konkrétní situace, kdy lze automobil použít jako dopravní prostředek. Palivo je poté hrazeno z přímých nákladů projektu.
3a) a 3b) Pokud se nebude jednat přímo o tréninkové bydlení (není ve výzvě podporováno) a bude posouzena kladně efektivnost, účelnost a potřebnost této aktivity v konceptu celého projektu, jsou jmenované náklady (nakoupení vybavení i surovin) hrazeny z přímých nákladů.
3c) 3d) 3e) Platí to samé jako u přechozí otázky. Veškeré uvedené vybavení může být hrazeno z přímých nákladů, pokud bude řádně zdůvodněno a bude zhodnocena jeho účelnost, potřebnost a efektivnost pro konkrétní projekt.
S pozdravem
Gabriela Hessová
Dobrý den paní Kavalírová,
dotaz je v řešení, bude zodpovězen do konce týdne. Děkuji za pochopení.
S pozdravem
Gabriela Hessová
Komentáře k otázce