Rádi bychom se zeptali, jak to bude v případě projektů na sociální služby v rámci výzvy 42 KPSVL s Pověřením k výkonu SOHZ. Jsme poskytovatelé soc.služeb, zařazení v krajských sítích soc. služeb v několika krajích, v rámci sítě nám již bylo vystaveno Pověření k výkonu SOHZ na sociální služby na rok 2016 a v rámci těchto Pověření stanovena vyrovnávací platba. Chceme nyní podat projekty KPSVL v několika regionech, pokud projekty získáme, bude se jednat o financování z veřejných zdrojů. Naše otázka zní, jaké Pověření bude vystaveno na výkon těchto služeb v rámci KPSVL a jestli vyrovnávací platba na vysoutěžené projekty KPSVL bude zahrnuta do již stanovených částek ze stávajících Pověření nebo bude nad jeho rámec.
Pokud by byla zahrnuta do stávajících vyrovnávacích plateb, hrozí nám překompenzování. Jak se toto případné překompenzování bude řešit?
Dobrý den,
Pověření vždy bude vydáváno krajem. Poskytovatel dotace prostřednictvím vydaného Rozhodnutí o poskytnutí dotace přistoupí k Pověření kraje, mechanismus výpočtu bude v Rozhodnutí uveden. Vyrovnávací platba bude posuzována v rámci projektu. Doporučuji vždy dopředu projednat s příslušným krajem.
S pozdravem Š.Müllerová
Dobrý den,
povinnost mít pověření kraje platí vždy? Pro jakýkoli projekt? V pravidlech (příloha P4) je uvedeno, že pověření může být vydáno i MPSV. Máme projekt, kde takové pověření existuje. Jedná se službu s celorepublikovou působností. Bude to akceptováno?
Počítáme s tím, že bude nutné zajistit vyjádření kraje.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v případě, že se jedná o službu celorepublikovou a Pověření vydává MSPV, pak v rámci Rozhodnutí přistupujeme k tomuto Pověření. V původním dotazu toto nebylo specifikováno. Ve většině případů podpory sociálních služeb se v této výzvě jedná o regionální služby, nikoliv nadregionální. Vyjádření objednatele služby je povinnou přílohou.
S pozdravem Š. Müllerová