Dobrý den,
může být bráno u projektu, že má pozitivní vliv na rovné příležitosti mužů a žen, pokud budeme zaměstnávat mezi CS muže i ženy a přistupovat k ním rovnocenně, např. že se budou rovnocenně podílet na rozhodování a směřování sociálního podniku? Nebo toto se bere jako dosaženo pouze v případě určitých školení na rovné příležitosti, mužů a žen, které nejsou v této výzvě relevantní, a tedy vliv může být pouze neutrální?
Děkuji,
T. Mrozková
Dobrý den,
na základě sociálního prospěchu, dle bodu b. mohou zaměstnanci sociálního podniku, mimo jiné, participovat na směřování podniku. Tzn. že v případě jejich zájmu a způsobilosti vzhledem k míře a typu svého znevýhodnění , musí v sociálním podniku existovat prostor pro jejich zapojení do rozhodování o směřování podniku. Vašemu dotazu skutečně nerozumím. Rovnocenný přístup k můžům a ženám je, předpokládám, samozřejmý, nejenom v tomto principu. V sociálním podniku by měl být automatický a neměl by být považovaný za "inovativní" postoj.
Pokud máte na mysli vyplňování vlivu na Horizontální principy v ISKP14+ můžete uvést "neutrální" . Pokud chcete uvést "pozitivní" vliv , je třeba ho řádně zdůvodnit.
S pozdravem
L. Janatová
Komentáře k otázce