Zpět

Bez jídla to nejde!

Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.02/86.00020

Projekt klientům prostřednictvím základních činností registrovaných sociálních služeb a k nim přidružených fakultativních programů přináší inovované a modifikované možnosti pro řešení nepříznivé sociální situace spojené s poruchou příjmu potravy.  Bude inovována obsahová a metodická rovina poskytovaných poradenských a terapeutických služeb, což u cílové skupiny podnítí zlepšení v několika oblastech pracovního a osobního života i učení se novým dovednostem (konkrétní zlepšení v klientem vybrané, individuálně určené oblasti). Inovované aktivity tak napomáhají řešení osobního i pracovního/studijního života cílové skupiny v kontextu moderních metod a nejaktuálnějších trendů sociální práce a terapie.


 Princip inovativnosti se objevuje ve všech plánovaných aktivitách projektu, inovace spočívají především v navrhovaných metodách a způsobech práce s klienty, které jsou odlišné od předchozí praxe.


 V KA 1, Poradně Anabell, dojde ke změně v zaměření poradenství na nové hodnocení kvality života klienta s ohledem na jeho pracovní uplatnění, studium, životní priority, finanční gramotnost, bydlení a vztahy s rodinou a vrstevníky.


 V KA 2, Psychologickém poradenství a psychoterapii, bude do práce s klientem nově zařazena metoda životních perspektiv a životních kotev (jednotlivé oblasti sociálního začleňování).


 V KA 3, Internetovém poradenství, je plánována inovace ve sdílení a vzájemných intervizích sociálních pracovníků před odesláním každé jednotlivé odpovědi.


 V KA 4, Lince Anabell, je plánováno na základě v průběhu projektu zrealizované Studie efektivity nově aplikovat takový časový rámec služby, aby plně vyhovoval individuálním potřebám klientů.  


 V KA 5, Nutriční poradně, je plánováno nově zařadit metody práce s povolenými a nepovolenými potravinami, prvek společné konzumace lehkého klientem zvoleného jídla a hodnocení PRO a PROTI změně jídelníčku


 

Kdy, kde, pro koho

  • Termín realizace: 1. 1. 2013 - 30. 6. 2015
  • Cílová skupina: Cílovou skupinou jsou osoby z Jihomoravského kraje s poruchou příjmu potravy (mentální anorexie a bulimie, záchvatovité přejídání), starší 15 let. Lidé s poruchou příjmu potravy patří mezi osoby ohrožené sociálním vyloučením zejména v souvislosti s vysokou mírou sociální izolace, ztrátou náhledu na nemoc a její řešení až pracovní invaliditou. Klienti potřebují zažít odbornou pomoc, získat zkušenost s hledáním a podporou v motivaci setrvat v léčbě. Potřebují řešení přímo zohledňující konkrétní specifika. V projektových aktivitách tak klienti získají konkrétní pomoc prostřednictvím nových opatření, nástrojů a metodik poskytovaných služeb.; ; V Jihomoravském kraji dle ČSÚ žije ve věkové kategorii 15 až 25 let celkem 77,5 tis. žen (stav k 1. 1. 2010, zdroj http://czso.cz/csu), 6 % osob (riziková skupina) představuje cca 4 650 potenciálních klientek s bydlištěm v Jihomoravském kraji. ; ; V průběhu projektu nebudou v 70 % případů (průběžná evaluace) klienti hospitalizováni, nestanou se novými žadateli o částečný/plný invalidní důchod a/nebo budou pokračovat v studijní/pracovní činnosti v přirozeném prostředí svých rodin, společnosti a vrstevníků.

Příjemce

  • Občanské sdružení Anabell
  • IČ: 26606518
  • Sídlo:
    • Ulice: Bratislavská
    • Číslo popisné: 2
    • Městská část: Město Brno
    • Město: Brno
    • Kraj: Jihomoravský kraj
    • PSČ: 60200
  • http://www.anabell.cz

Financování (v Kč)

Operační program Zaměstnanost


Více informací o projektu


 
16. 10. 2018