Dobrý den,
ráda bych si trochu rozlišila pojmy -
pracovní trénink je spíše určen na získávání pracovních návyků, kdežto odborná praxe přirozeně učí i ty pracovní návyky, ale CS se k tomu naučí a vyzkouší hodnědoveností a znalsotí na konkrétní pracovní pozici?
My chceme v projektu umožnit CS, aby si zkusili práci na reálném pracovišti u žadatele, aby se učili reálné, konkrétní pracovní úkony. Čili předpokládám, že se bude jednat o odbornou praxi, že? Odborná praxe by nebyla součástí rekvalifikace. Následně bychom CS i na dané pracovní pozice u žadatele zaměstali.
Přímá podpora pro CS během odborné praxe nespadá do podpory de minimis, že? (nějaká finančí pobídka, pomůcky...)
Děkuji za reakci.
Nela Marešová
Dobrý den,
odborná praxe i pracovní trénink se řadí mezi aktivity určené k získání pracovních návyků a zkušeností. Přesná definice není stanovena. Odborná praxe může být součástí nějaké rekvalifikace – účastník si v praxi vyzkouší, to co se teoreticky naučil. Praxi můžete poskytnout v rámci rekvalifikace bezplatně nebo za úplatu mimo RK. To zda by spadala do de minimis záleží na délce a rozsahu odborné praxe. Pracovní trénink – ano, i v rámci takových pracovních míst lze účastníka učit pracovních návyků apod. Zde také záleží na délce trvání takového tréninkového pracovního místa. Tréninkové místo nad 3 měsíce už není bráno jako tréninkové (viz. Úřad práce).
S pozdravem Veronika Kindlová
Komentáře k otázce