Dobrý den
měla bych dotaz k tomu jak správně zadat výběrové řízení na dodavatele. Máme schváleno 9 žádostí (každá má samostatné číslo projektu a rovná se jedno téma kurzu) na kurzy pro zdravotníky. Celková hodnota 1 950 000,- bez DPH a 10. žádost je v režimu podání a ještě nemáme schváleno ta je v hodnotě 300 000,- jedná se celkem o 10 různých zdravotnických certifikovaných akreditovaných kurzů, které podle průzkumu ve většině případě nabízí na trhu jen 1 až 2 dodavatelé (dle tabulky MZČR). 9 žádostí jsme podali v prosinci, poslední 10 žádost v březnu (rušili jsme původní žádost z prosince a podávali znovu v březnu), jde mi o následující:
1. musíme sčítat všech 10 kurzů jako funkční celek a vyhlašovat VŘ v režimu zákona s tím, že rozdělíme na části nebo můžeme každou žádost (kurz) brát jako jeden celek a zadat podle částek za jedntolivé kurzy(žádosti)? V případě, že budeme muset sečíst jako celek těch 9 kurzů, protože byly podány ve stejný den, musíme k tomu přičítat i 10. žádost, o které zatím ani nevíme zda bude schválena a navíc v rámci POVEZU musíme dle pracovníků Úřádu práce první mít schválenou žádost a pak až můžeme vypsat výběrové řízení. Tedy museli bychom kvůli jedné žádosti čekat a pak se může stát, že nestihneme do termínu daného projekte POVEZ proškolit alespoň něco. Jak se k tomuto posatvit?
2. i když už nyní víme že nám je dodavatelsky je schopna splnit jen jeden dodavatel, přesto musíme vyhlašovat VŘ?
3. POVEZ se řadí do jakého vykazování ? zjednodušeného s jednotkovými náklady? Mohli bychom tak pak zadat napřímo v případě ceny do 2 mil. a proto hledám pro nás co nejlepší a nejrychlejší řešení a zároveň neporušit pravidla.
Máme velkou obavu z toho, že nám i tak někteří dodavatelé vůbec nepošlou nabídku do VŘ, jelikož si mohou naplnit kurzy sami na základě vypsaných otevřených kurzů na webu a tím pádem nebudou mít potřebu zajistit nám místo pro naše pracovníky, protože nebudou chtít nést administrativní zátěž z VŘ.
Děkuji Jurečková
Komentáře k otázce