Dobrý den,
chceme v rámciprojektu zaměřeného na CS národnostních menšin relaizovat kurz, který umožní osobám z CS vykonávat práci, na kterou už mají kvalifikaci i na českém trhu práce.
Součástí kurzu by byl i video kurz, který by sloužil ke zkvalitnění celkové přípravy a byl by poskytován na internetové/televizní platformě spolupracující organizace.
Je možné hradit vznik tohoto video kurzu v rámci přímých nákladů projektu? V rozpočtu by se jednalo o outsourcovanou službu.
Osoby z CS by samozřejmě rovněž musely splnit všechna další kritéria kurzu stanovená výzvou. Kurz by byl zakončen nutnou zkouškou k provozování povolání v českém pracovním prostředí.
Děkuji
David Řasa
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Náplň by byla, jak říkáte, v podobě výukového kurzu češtiny pro CS imigranti a azylanti. Videa s přímou účastí osob z projektu byly jednou z možností, nicméně lze použít prostředky i na zhotovení video kurzu bez přímé účasti/participace osob z CS v nich?
Z hlediska projektu to dává smysl, aby video materiály už byly připraveny na začátek kurzů a nejen, aby vznikaly po dobu realizace.
Ještě jednou děkuji za Váš čas
Dobrý den,
z Vašeho popisu není zcela zřejmé, na co by se kurz, jehož součástí je video kurz, zaměřoval, jaká by byla jeho náplň, proto Vám nemohu dát jednoznačnou odpověď. Pokud by se jednalo o kurz českého jazyka, jehož součástí by bylo natáčení videí s účastníky (jak jste zmiňoval do telefonu), je možné takový jazykový kurz hradit z přímých nákladů, pokud by se jednalo o obecnou jazykovou výuku českého jazyka u účastníků, u nichž je nezbytná pro integraci na trh práce. Pokud máte na mysli jiný typ kurzu, do komentáře prosím blíže specifikujte náplň kurzu.
S pozdravem
Tereza Zálešáková
Dobrý den,
Nevím, zda jsem Vás úplně správně pochopila, ale pokud by se jednalo výukový videokurz českého jazyka, financování vzniku takového videokurzu jako učební a výukové pomůcky by mohlo být financováno z přímých nákladů, ale v takovém případě by asi vznikl produkt, na který by se vztahovala podmínka zajištění jeho volného šíření pro další organizace, jež řeší obdobné problémy, resp. obdobné potřeby cílové skupiny. Příjemce je pak povinen hotový produkt nabídnout v elektronické formě na portálu esfcr.cz a umožnit tak jeho stahování třetími osobami a to nejpozději spolu ze závěrečnou zprávou o realizaci. Více se k tomu dočtete v kapitole č. 23 Šíření výstupů projektu v Obecných pravidlech pro žadatele a příjemce (ke stažení zde: https://www.esfcr.cz/pravidla-pro-zadatele-a-prijemce-opz/-/dokument/797767)
S pozdravem
Tereza Zálešáková