KLUB

03_19_108 Pilotní rozšíření konceptu Housing First (Bydlení především) do dalších obcí

Vyhledávání v klubu

Autor:
Řešitel:
Číslo otázky:
Číslo projektu / hash:
Full Text:
Řadit odpovědi: Nejnovější nahoře Nejstarší nahoře
Řadit komentáře: Nejnovější nahoře Nejstarší nahoře

Zpět

Otázka: výčet CS

Ve výčtu osob nouzi, který se odkazuje na ETHOS je krátký "upřesňující" seznam, který však není definitivní a žadatel je na pochybách, zda jejich klienti do této skupiny spadají (klienti s duševním onemocněním), přestože jsou zcela jistě jednou z primárních cílových skupin. 

Komentáře k otázce

1 Odpověď

Výčet osob cílové skupiny je definitivní, ale pokud se jedná o osoby s duševním onemocněním, lze je podřadit i do jiných podskupin např. dlouhodobá zkušenost se  závažnou bytovou nouzí, zkušenost  s institucionální péčí apod.

Komentáře k odpovědi

Dobrý den, děkuji za Váš podnět, ale bohužel pro tuto výzvu není plánována změna v definici CS. Vámi uvedený podnět bude určitě brán v úvahu při tvorbě další výzvy na téma podpory bydlení v novém operačním programu.

S pozdravem Š.Müllerová

 

Dobrý den, mám k Vaší odpovědi ještě jeden jeden upřesňující dotaz (iniciátorem této otázky jsem byl při osobním setkání s kolegy z MPSV). Podskupiny, které uvádíte v odpovědi, jsou ve výzvě uvedeny u identifikace potřebnosti dlohodobé intenzivní podpory. Tam se naše cílová skupina lidí s vážným duševním onemocněním bez problémů vejde. Jde mi však o podmínky zařazení do bytové nouze. Ve výzvě je uvedeno u kategorie "bez bytu" upřesňující vymezení v závorce "(osoby žijící v azylových domech a v obecních či komerčních ubytovnách)". Avšak aby naše cílová skupina lidí s vážným duševním onemocněním mohla patřit do kategorie "bez bytu", musel by výčet obsahovat i subkategorii uvedenou v ETHOS "6.2 Zdravotnická zařízení Zůstává déle z důvodu absence bydlení 6.2.1 Osoby před opuštěním zdravotnického zařízení". Tedy pokud platí Vámi uvedené, že ve výzvě se jedná o výčet konečný, pak sice naše CS bude splňovat podmínku potřeby podpory, ale již ne nutnou podmínku bytové nouze platící zároveň (jak je uvedeno ve výzvě).

Díky za odpověď. 

S pozdravem Petr Moravec

Dokumenty

Název souboru
Velikost
Stav
Počet stahování
Poslední změna

Zodpovědné osoby