Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se na cenu zakázky pro posouzení, zda spadá pod režim VŘ nebo ne, pohlíží z hlediska celkové ceny dodávky, nebo pouze z hlediska způsobilých výdajů.
Konkrétně - máme dodávku např. za 700 tis./nebo podle nového limitu 2 200 tis. Kč, kde ale pro cílovou skupinu, tj. pro projekt budeme uplatňovat pouze vybavení za 380 tis. Kč. POkud by se řešila celková hodnota, pak do režimu VŘ spadáme.. Pokud se ale omezíme pouze na část, která bude dotovaná, tj. bude vstupovat do ZV projektu, pak jsme ještě v limitu do 400 tis. Kč/resp. nově 2 mil. Kč a tím pádem bychom VŘ dělat nemuseli.. Je tato úvaha správná?
Předem děkuji za informaci
Lucie
Předpokládaná hodnota zakázky je výše peněžitého závazku vyplývající pro zadavatele z plnění zakázky, jsou to hodnoty všech plnění, která mohou vyplývat ze smlouvy na realizaci předmětu zakázky. Na základě stanovení předpokládané hodnoty zadavatel určí výši/limit zakázky. Předpokládána hodnota zakázky je tedy jedním z rozhodujících faktorů pro určení, zda ne/realizovat veřejnou zakázku, nikoli pouze částka (příp. část) způsobilých výdajů projektu.
Uvedený příklad není zcela jednoznačný a obsahuje různé limity, proto odkazuji na Obecná pravidla pro žadatele a příjemce OPZ kap. 20.5 Zadávání zakázek, na které se nevztahují postupy upravené zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. S konkrétním případem se můžete obrátit na svoji projektovou manažerku. S. Škantová
Komentáře k otázce