Vážení příjemci,
fórum pro výzvy č. 61 a 62 v současné chvíli není pravidelně administrováno. V případě dotazů, jejichž rychlé zodpovězení je důležité pro realizaci Vašeho projektu, se prosím obracejte prostřednictvím depeší na své projektové manažery. Ve výjimečných případech můžete využít i další kontaktní údaje (mailovou adresu nebo telefon), které Vám projektový manažer zaslal depeší.
Děkujeme za pochopení.
tým výzvy č. 61/62.
_______________________________________________________________________________________________
Ministerstvo práce a sociálních věcí, odbor realizace programů ESF – adaptabilita a rovné příležitosti, si vás dovoluje pozvat na seminář pro příjemce k výzvám na podporu projektů zaměřených na rovné příležitosti žen a mužů.
Termíny:
Místa konání:
Praha
MPSV ČR, Na Poříčním právu 1, Praha 2, zasedací místnost ve druhém patře
Kapacita: 45 míst
Olomouc
KÚ Olomouckého kraje, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc, zasedací místnost v prvním patře
Kapacita: 45 míst
Pravidla účasti:
Seminář je určen pouze příjemcům ve výzvách č. 061 a 062 OPZ, přednostně pro příjemce s termínem zahájení realizace projektu od 1.1.2017 a dříve.
Z každé organizace je možné přihlásit 2 osoby.
Registrace je možná zde.
Pro přihlášení na seminář je nutné být registrovaným uživatelem www.esfcr.cz (z důvodu odstranění duplicit při přihlašování a podobně).
Dobrý den,
v Oblasti 2 patří mezi podporované aktivity: osvětové, vzdělávací a motivační aktivity přispívající k boji s genderovou/vícečetnou diskriminací na trhu práce včetně platové diskriminace (např. informování o příčinách, formách diskriminace a způsobech prevence a odstraňování diskriminace, poskytování poradenství cílovým skupinám týkající se nediskriminace).
Následně pak nepodporovanou aktivitou je: poradenství cílené na konkrétního zaměstnavatele (případně skupinu zaměstnavatelů) za účelem zavádění komplexních opatření na podporu rovných příležitostí.
Můžete to prosím vysvětlit.
Jedná se nám o to, že chceme indiviuální formou poskytovat poradenství podnikatelům o rovných příležitostech např. co je a co není diskriminace na trhu práce, jak jí předcházet např. vysvětlit obsah pracovních smluv, způsob odměňování, jak je možné upravit pracovní dobu atd . Není našim cílem zkoumat např. pracovní smlouvy jeho zaměstrnanců nebo analyzovat jakou mají pracovní dobu. Jde spíše o počáteční otevření konkrétních témat v rámci rovných příležitostí.
Můžeme dělat s tímto obsahem indivuduální poradenství? Je možné zajít za zaměstnavatelem přímo do firmy nebo on musí chodit k nám?
Předem děkuji za vysvětelní.
Dobrý den,
se zaměstnavateli není možné pracovat na jakékoli části gendrového auditu jeho podniku. Není možné nabízet jakékoli aktivity směřující dovnitř jeho firmy a vypracované "na míru" právě jednomu konkrétnímu zaměstnavateli. Toto bude součástí jiné výzvy. Obecné poradenství možné samozřejmě je.
Ilona Johnová
Komentáře k otázce