03_17_081, 03_16_061 a 03_16_062 Soutěžní projekty na podporu rovnosti žen a mužů v ČR mimo hl. město Prahu Soutěžní projekty na podporu rovnosti žen a mužů v hl. městě Praze
KLUB
Vážení příjemci,
fórum pro výzvy č. 61 a 62 v současné chvíli není pravidelně administrováno. V případě dotazů, jejichž rychlé zodpovězení je důležité pro realizaci Vašeho projektu, se prosím obracejte prostřednictvím depeší na své projektové manažery. Ve výjimečných případech můžete využít i další kontaktní údaje (mailovou adresu nebo telefon), které Vám projektový manažer zaslal depeší.
Děkujeme za pochopení.
tým výzvy č. 61/62.
_______________________________________________________________________________________________
Ministerstvo práce a sociálních věcí, odbor realizace programů ESF – adaptabilita a rovné příležitosti, si vás dovoluje pozvat na seminář pro příjemce k výzvám na podporu projektů zaměřených na rovné příležitosti žen a mužů.
Termíny:
- 14. 12. 2016 09:30 - 15:00 - Praha
- 04. 01. 2017 10:00 - 15:30 - Olomouc
- 09. 01. 2017 09:30 - 15:00 - Praha
Místa konání:
Praha
MPSV ČR, Na Poříčním právu 1, Praha 2, zasedací místnost ve druhém patře
Kapacita: 45 míst
Olomouc
KÚ Olomouckého kraje, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc, zasedací místnost v prvním patře
Kapacita: 45 míst
Pravidla účasti:
Seminář je určen pouze příjemcům ve výzvách č. 061 a 062 OPZ, přednostně pro příjemce s termínem zahájení realizace projektu od 1.1.2017 a dříve.
Z každé organizace je možné přihlásit 2 osoby.
Registrace je možná zde.
Pro přihlášení na seminář je nutné být registrovaným uživatelem www.esfcr.cz (z důvodu odstranění duplicit při přihlašování a podobně).
Vyhledávání v klubu
Otázka: Příjmy projektu, náklady na osvětu
Dobrý den, mám několik otázek, týkajících se výzvy 61/62:
1. Chceme v rámci oblasti 2. realizovat osvětovou kampaň. Jedním z výstupů bude i vydání publikace. Zvažujeme, jak nastavit aktivitu tak, aby distribuce měla co nejširší dopad a napadlo nás vydat publikaci ve spolupráci s některým z nakladatelství (např. Grada či Portál). Jakým způsobem by se vyhodnocovaly příjmy projektu ve chvíli, kdy bude nakladatelství publikaci prodávat? Doložil by se počet prodaných knih za dobu trvání projektu? Nebo by se vynásobila cena publikace počtem vydaných publikací, i když není záruka, že bude prodán celý náklad?
2. Pokud máme jako klíčovou aktivitu osvětovou kamaň, je možné náklady na tisk a grafiku materiálů, případně i PR články v médiích, reklamu, inzeráty a spoty zahrnout do přímých nákladů (samozřejmě po řádném zdůvodnění v žádosti)?
3. Je možné realizovat obdobné aktivity v Praze a mimo Prahu a podat podobné žádosti do výzev 61, 62? Pokud bychom například chtěli vydat jednu souhrnnou publikaci, jak by se toto rozpočítávalo mezi výzvy? Je vůbec něco takového možné?
Děkuji za odpověď,
Eva Kavková
Komentáře k otázce
1 Odpověď
Dobrý den,
1) Záleží na Vaší dohodě s vydavatelem, jak bude financován tisk publikace. Podle toho se odvozuje způsob proplácení autorského honoráře. Aniž bych viděla smlouvu s vydavatelem, nejsem schopna stanovit způsob, jak budete dokládat příjmy projektu. Každopádně je třeba počítat s tím, že o tyto příjmy, budou-li přesahovat povinnou spoluúčast, bude ponížena částka dotace.
2) Pokud budete mít osvětu jako hlavní aktivitu, je třeba předem stanovit počet a způsob oslovených osob a míru vlivu (např. počet firem, které na základě osvěty zavedou flexibilní formy práce, zavedou opatření proti diskriminaci, počet osob, které budou na základě osvěty zaměstnány na doposud genderově netypické pozici aj.). Pokud osvětu takto zdůvodníte a budete chtít z PN proplatit jen materiály předávající odborné informace, ne informace o projektu či obecné informace o tématu, je toto možné.
3) Ano, obdobné projekty v Praze a mimo Prahu můžete realizovat, pokud k tomu bude důvod (musíte doložit opodstatněnost stejné potřebnosti v Praze i mimo Prahu). Publikaci vložte jen do jednoho z projektu.
Ilona Johnová
Komentáře k odpovědi
Dobrý den,
chtěli bychom realizovat osvětové aktivity zaměřené na zvýšení povědomí zaměstnavatelů a široké veřejnosti o tématu genderové diskriminace na trhu práce. V projektu je to ale jen doplňková aktivita. Platí tedy také, že musíme stanovit počet a způsob oslovených osob a míru vlivu (např. počet firem, které na základě osvěty zavedou flexibilní formy práce, zavedou opatření proti diskriminaci, počet osob, které budou na základě osvěty zaměstnány na doposud genderově netypické pozici aj.)?
Děkuji Silvie Malíková
Dobrý den,
pokud chcete aktivitu považovat za osvětu a hradit ji z přímých nákladů, je třeba stanovit počet a způsob oslovených osob a míru vlivu.