Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s přímou podporou v rámci této výzvy. V dokumentu "Nejčastěji kladené otázky v rámci výzvy C2" je uvedeno, že přímá podpora není vyloučena. Z odpovědi na otázku "Mzdové příspěvky" je patrné, že mzdové příspěvky v rámci přímé podpory možné nejsou. Jak je to s cestovným v rámci přímé podpory? Lze ho zahrnout do této kapitoly? Nebo je cestovné způsobilým nepřímým výdajem?
Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
reaguji na odpověď paní D. Tondlové:
Pokud se nemýlím, tak do přímé podpory lze zahrnout např. cestovné lektora akreditovaného kurzu, pokud je v rámci efektivity a účelnosti zdůvodněno jeho pozvání do místa výkonu činnosti OSPOD. Podobně si myslím, že by měly jít uhradit náklady spojené s pořádáním např. workshopu mimo výkon činnosti OSPOD, pokud to bude odůvodněno (např. nezastoupitelnými podmínkami v místě jeho konání).
S pozdravem
Mgr. Jiří Starý
Pokud bude lektor součástí RT, tak nelze hradit z přímé podpory. Pokud bude v nákupu služeb, hradí se mu faktura, kterou dodá a tam bude mít pravděpodobně i cestovné.
Jinak cestovné RT v tuzemsku je nepřímým nákladem.
Dobrý den,
do přímé podpory lze zahrnout pouze cestovné, ubytování a stravné pro cílovou skupinu. Nikoliv realizační tým. Vzhledem k tomu, že noví zaměstnanci, které byste hradili z projektu (osobní náklady) musí být v realizačním týmu, nejde jim tyto věci z přímé podpory hradit. Co se týče stávajících zaměstnanců, ti jsou placeni ze státní dotace a my jim přímou podporu na cestovné, ubytování a stravné poskytovat nebudeme. Nevíme jaké jiné možné varianty návrhů čerpání se v žádostech objeví, proto přímou podporu nezakazujeme, ale na druhou stranu je její čerpání značně omezeno.
Hezký den
Dobrý den,
cestovné řídícího týmu je řazeno do nepřímých nákladů. Uznatelným nákladem v případě cestovného je pouze cesta zahraničního lektora či vycestovaní řídícího týmu do zahraničí.