03_15_013 a 03_15_014 Podpora služeb péče o děti 1. stupně základních škol v době mimo školní vyučování mimo hl. m. Prahu a v Praze
KLUB
Vážení příjemci,
v souvislosti se změnou interního postupu týkajícího se rozsahu předkládaných dokumentů v ZoR u výzev 03_15_013 a 03_15_014 (Podpora služeb péče o děti 1. stupně základních škol v době mimo školní vyučování mimo hl. m. Prahu/v Praze) Vás informujeme, že pro zprávy o realizaci projektu a žádosti o platbu předložené 16. 10. 2017 a později platí, že není nutné přikládat dokumenty ve vazbě na trh práce (přihlášky dětí a potvrzení rodičů o zaměstnání či pracovní aktivitě). Nadále však zůstává v platnosti povinnost příjemce vést veškeré předepsané dokumenty ve složce projektu pro účely kontrol/auditů na místě.
Žádáme Vás jen o zasílání přehledné tabulky s počty a jmény dětí ke všem relevantním aktivitám vašeho projektu.
Děkujeme.
S pozdravem tým ŘO OPZ |
Vážení příjemci,
rádi bychom Vás upozornili, že v souvislosti se změnou zákona o registru smluv od 1. 7. 2017 vstupují v účinnost sankční mechanizmy – tj. smlouva nezveřejněná v registru není účinná a pokud není zveřejněna do tří měsíců po uzavření, je neplatná i kdyby byla zveřejněna dodatečně. Prosíme Vás proto, abyste tomu věnovali pozornost i v rámci vaši projektů, pokud jste jednou z těchto typů organizací:- Česká republika - orgány státní správy;
- územní samosprávné celky, včetně městských částí nebo městských obvodů územně členěných statutárních měst nebo městských částí hlavního města Prahy;
- státní příspěvkové organizace;
- státní fondy;
- veřejné výzkumné instituce nebo veřejné vysoké školy;
- dobrovolné svazky obcí;
- regionální rady regionu soudržnosti;
- příspěvkové organizace územních samosprávných celků;
- ústavy založené státem nebo územními samosprávnými celky;
- obecně prospěšné společnosti založená státem nebo územními samosprávnými celky;
- státní podniky nebo národní podniky;
- zdravotní pojišťovny;
- Český rozhlas;
- Česká televize;
- právnické osoby, v níž má stát nebo územní samosprávný celek sám nebo s jinými územními samosprávnými celky většinovou majetkovou účast, a to i prostřednictvím jiné právnické osoby.
Co publikovat v registru smluv?
Soukromoprávní smlouvy, smlouvy o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci a metadata minimálně v rozsahu:
- identifikace smluvních stran;
- vymezení předmětu smlouvy;
- cena, a pokud ji smlouva neobsahuje, hodnota předmětu smlouvy, lze-li ji určit;
- datum uzavření smlouvy.
Smlouvy musí být v otevřeném formátu, tzn. ve formátu, který mohou zobrazit volně a zdarma dostupné aplikace.
Zároveň musí být ve formátu, který je strojově čitelný, tzn. textové údaje je možné ze smlouvy získat pomocí programové aplikace a lze je dále zpracovávat. Například formát PDF s textovou vrstvou je strojově čitelný, PDF vzniklé jako scan smlouvy však tuto podmínku nesplňuje.
Pokud smlouva obsahuje informace, které není možné poskytnout ani podle zákona o svobodném přístupu k informacím, např. obchodní tajemství nebo osobní údaje chráněné zákonem o ochraně osobních údajů, lze je před odesláním ke zveřejnění znečitelnit.
Odkaz na registr smluv je zde:
https://smlouvy.gov.cz/
Vyhledávání v klubu
Otázka: Dotazy k realizaci projektu
Dobrý den, začínáme realizovat projekt, jehož předmětem je zařízení péče o děti 1. st. ZŠ a příměstské tábory. Vyvstávají některé otázky:
1. Písemná smlouva s rodiči - musí být uzavřena? Máme přihlášky + potvrzení rodičů o vazbě na trh práce. Pokud musíme uzavírat, je někde k nalezení vzor smlouvy, co by měla obsahovat? Co budeme dokládat k ZoR - přihlášky, potvrzení rodičů na trh práce a event. písemnou smlouvu?
2. Docházka pečujících osob - někde v diskuzní fóru jsem našla, že je povinnost mít elektronický docházkový systém, ale nejsem si jista, zda je tato nutnost u výzvy 15_013. Vedeme evidenci ručně, bude to dostačující? Docházka dětí - i zde vedeme docházku ručně, na vašich stránkách jsme našli Excel "Souhrnný záznam o docházce dětí a pečujících osob", máme vést evidenci v tomto formuláři?
3. Nepřímé výdaje - jsou stanoveny 25% přímých výdajů. Opakovaně bylo na fóru diskutováno, že nepřímé výdaje nejsou s vaší strany kontrolovány. Nicméně můj dotaz zní, zda je musíme vyčerpat resp. proinvestovat. Mám za to, že musíme dotační finanční prostředky, které obdržíme na účet a které obsahují i nepřímé výdaje, vyčerpat neboli investovat na výdaje, vztahující se k projektu (dle definice nepřímých výdajů). Rozumím tomu správně?
Děkuji Vám za odpovědi, Adriana Brožová
1 Odpověď
Dobrý den,
1. Povinnost uzavírat smlouvu je dána jak právním aktem, tak i textem výzvy. Vzor smlouvy neexistuje, každý příjemce si může vytvořit smlouvu svou. Je potřeba ji aktualizovat s každým monitorovacím obdobím. Doporučujeme dát do smlouvy formulaci, díky které budou rodiče povinni oznamovat Vám jakékoli změny jejich postavení na trhu práce, a to včetně sankce pro případ, že by rodiče změnu neoznámili a na konci monitorovacího období byste zjistili, že nesplňují pravidla daná pro cílovou skupinu. Dále bych doporučovala vložit potvrzení o postavení na trhu práce mít jako přílohu smlouvy. Pololetní aktualizace by potom byla splněna aktualizací potvrzení. Všechna uvedená doporučení (kurziva) nejsou ze strany řídícího orgánu určena jako závazná.
Ke zprávě o realizaci dokládáte přihlášku a potvrzení o vazbě na trh práce, při kontrole na místě i smlouvu mezi Vámi a rodiči.
2. Elektronický docházkový systém mít nemusíte, to je povinnost ve výzvě č. 35/36. Vaší povinností je vést libovolným způsobem docházku dítěte na úrovni HOD:MIN. Docházku byste měli vést v takovém formátu, který bude pečující osoba schopna podepsat. Vámi uvedený soubor je opět určen pro výzvu č. 35/36.
3. Nepřímé náklady skutečně nekontrolujeme, tj. nekontrojeme ani jejich profinancování. Obecně platí, že veškeré finance z dotace by měly být použity na výdaje související s projektem.
Ilona Johnová
Komentáře k otázce