03_15_013 a 03_15_014 Podpora služeb péče o děti 1. stupně základních škol v době mimo školní vyučování mimo hl. m. Prahu a v Praze
KLUB
Vážení příjemci,
v souvislosti se změnou interního postupu týkajícího se rozsahu předkládaných dokumentů v ZoR u výzev 03_15_013 a 03_15_014 (Podpora služeb péče o děti 1. stupně základních škol v době mimo školní vyučování mimo hl. m. Prahu/v Praze) Vás informujeme, že pro zprávy o realizaci projektu a žádosti o platbu předložené 16. 10. 2017 a později platí, že není nutné přikládat dokumenty ve vazbě na trh práce (přihlášky dětí a potvrzení rodičů o zaměstnání či pracovní aktivitě). Nadále však zůstává v platnosti povinnost příjemce vést veškeré předepsané dokumenty ve složce projektu pro účely kontrol/auditů na místě.
Žádáme Vás jen o zasílání přehledné tabulky s počty a jmény dětí ke všem relevantním aktivitám vašeho projektu.
Děkujeme.
S pozdravem tým ŘO OPZ |
Vážení příjemci,
rádi bychom Vás upozornili, že v souvislosti se změnou zákona o registru smluv od 1. 7. 2017 vstupují v účinnost sankční mechanizmy – tj. smlouva nezveřejněná v registru není účinná a pokud není zveřejněna do tří měsíců po uzavření, je neplatná i kdyby byla zveřejněna dodatečně. Prosíme Vás proto, abyste tomu věnovali pozornost i v rámci vaši projektů, pokud jste jednou z těchto typů organizací:- Česká republika - orgány státní správy;
- územní samosprávné celky, včetně městských částí nebo městských obvodů územně členěných statutárních měst nebo městských částí hlavního města Prahy;
- státní příspěvkové organizace;
- státní fondy;
- veřejné výzkumné instituce nebo veřejné vysoké školy;
- dobrovolné svazky obcí;
- regionální rady regionu soudržnosti;
- příspěvkové organizace územních samosprávných celků;
- ústavy založené státem nebo územními samosprávnými celky;
- obecně prospěšné společnosti založená státem nebo územními samosprávnými celky;
- státní podniky nebo národní podniky;
- zdravotní pojišťovny;
- Český rozhlas;
- Česká televize;
- právnické osoby, v níž má stát nebo územní samosprávný celek sám nebo s jinými územními samosprávnými celky většinovou majetkovou účast, a to i prostřednictvím jiné právnické osoby.
Co publikovat v registru smluv?
Soukromoprávní smlouvy, smlouvy o poskytnutí dotace nebo návratné finanční výpomoci a metadata minimálně v rozsahu:
- identifikace smluvních stran;
- vymezení předmětu smlouvy;
- cena, a pokud ji smlouva neobsahuje, hodnota předmětu smlouvy, lze-li ji určit;
- datum uzavření smlouvy.
Smlouvy musí být v otevřeném formátu, tzn. ve formátu, který mohou zobrazit volně a zdarma dostupné aplikace.
Zároveň musí být ve formátu, který je strojově čitelný, tzn. textové údaje je možné ze smlouvy získat pomocí programové aplikace a lze je dále zpracovávat. Například formát PDF s textovou vrstvou je strojově čitelný, PDF vzniklé jako scan smlouvy však tuto podmínku nesplňuje.
Pokud smlouva obsahuje informace, které není možné poskytnout ani podle zákona o svobodném přístupu k informacím, např. obchodní tajemství nebo osobní údaje chráněné zákonem o ochraně osobních údajů, lze je před odesláním ke zveřejnění znečitelnit.
Odkaz na registr smluv je zde:
https://smlouvy.gov.cz/
Vyhledávání v klubu
Otázka: Způsobilost cílové skupiny rodičů pracujících v zahraničí
Je v projektech výzvy 013 způsobilá cílová skupina rodičů, kteří žijí v příhraničních oblastech a pracují v zahraničí?
2 Odpovědi
Dobrý den, termín "programová oblast" mne poněkud mate. Máme-li tedy klub a tábory realizované v okrese Chomutov, pod které spadá např. i velká příhraniční oblast a rodiče dětí z klubu či z táborů doloží potvrzení od zahraničního zaměstnavatele (bydliště dětí i rodičů bude v ČR), pak to tedy není problém? U řady dětí takto pracuje jeden z rodičů tj. denně dojíždí popř. oba např. město Vejprty je přímo na hranicích.
Můžete uvést nějaký příklad projektu realizovaného mimo programovou oblast? Napadá mne jen, pokud by děti ze Středočeského kraje např. se účastnli příměstského tábora pořádáného v hlavním městě Praha.
Děkuji za ozřejmění.
Komentáře k odpovědi
Obecně nejjednodušší varianta je, pokud je projekt realizován v programové oblasti - pak je územím dopadu místo realizace projektu a odpadá tedy posuzování způsobilosti cílové skupiny. Pokud je tedy v projektu z výzvy č. 13 dětský klub nebo příměstský tábor umístěn v ČR mimo hl. m. Prahu, není třeba posuzovat, odkud jsou, nebo kde pracují rodiče hlídaných dětí. V tomto případě tedy mohou pracovat kdekoli na území ČR i v zahraničí.
Je-li projekt umístěn zčásti nebo zcela mimo programovou oblast, pak je územím dopadu území, se kterým je propojena cílová skupina. Ve výzvách č. 13 a 14 je sice uvedena cílová skupina rodiče s malými dětmi, nikoli zaměstnanci nebo uchazeči o zaměstnání, avšak ve vzorovém monitorovacím listu podpořené osoby se sleduje právě pro posouzení územní způsobilosti cílové skupiny u každé osoby vazba na vymezené území dle postavení dané osoby na trhu práce, a to v detailu zaměstnanec, OSVČ, student/žák. Pro ostatní případy se použije místo trvalého pobytu podpořené osoby. Je pravda, že na rodiče s malými dětmi lze z hlediska trhu práce pohlížet jako na znevýhodněné osoby, avšak pro posuzování územní způsobilosti doporučuji vycházet čistě z postavení dané osoby na trhu práce, protože detail, jak byla definována cílová skupina ve výzvě, se u podpořených osob neeviduje a navíc stejnou osobu lze zařadit do řady různých kategorií cílových skupin, zatímco postavení osob na trhu práce je definována tak, aby se nepřekrývalo. V případě výzev č. 13 a 14 tedy budou zaměstnaní rodiče posuzování z hlediska územní způsobilosti podle místa výkonu práce, zatímco nezaměstnaní rodiče podle místa trvalého pobytu. V případě projektu realizovaného zčásti nebo zcela mimo programovou oblast by tedy nebylo možné podpořit rodiče zaměstnané mimo programovou oblast.
Komentáře k otázce