Dobrý den,
jsem trochu ztracená v aktivitách, pro které je nutné mít partnera s finančním příspěvkem. Pokud budeme v rámci našeho projektu vzdělávat pracovníky v sociálních službách a sociální pracovníky u registrovaného poskytovatele sociálních služeb formou neakreditovaného vzdělávání (semináře, workshopy, setkání předávání dobré praxe, apod.), které, jak jsem pochopila, nezakládají veřejnou podporu, musíme mít s daným poskytovatelem soc. služeb uzavřenu smlouvu o partnerství (partner s finančním příspěvkem) nebo tedy může být partner bez finančního příspěvku, pokud žádná z aktivit nezakládá veřejnou podporu?
Pokud bychom měli partnera s finančním příspěvkem, pro kterého bychom tyto aktivity (semináře, workshopy apod.) vedli my sami, spadají náklady na tyto aktivity do našich osobních nákladů. Poskytovatel soc.služeb (partner) je má pro své zaměstnance zdarma. Co za finanční příspěvek tedy přenášíme na tohoto partnera? Je v tomto případě nutnost mít partnera s finančním příspěvkem právě jen pro potřeby vyčíslení veřejné podpory? Chápu to správně tak, že my bychom pak na ně žádné finanční příspěvky nepřenášeli, ale vyčíslili bychom výši veřejné podpory, kterou bude daná organizace podpořena?
Pokud jednou z cílových skupin projektu jsou sociální pracovníci na úřadě městké části, je nutné v žádosti zaškrtnout políčko "Projekt je zaměřen an orgány veřejné správy a veřejné služby..."?
Je možné s vámi prokonzultovat celý projektový záměr jinak než přes toto diskudní fórum?
Děkuji moc.
Dobrý den,
veškeré aktivity, které jsou určeny poskytovatelům sociálních služeb, patří pod veřejnou podporu. Pokud tedy i semináře, workshopy apod. směřují k poskytovateli sociálních služeb (týkající se registrované sociální služby), vedou tím ke zkvalitnění sociální služby či standardizaci, a proto tyto aktivity patří pod veřejnou podporu a je možné je realizovat pouze pro příjemce, partnera s finančním příspěvkem nebo v kombinaci.
Ve vašem případě by pak v těchto aktivitách zapojený poskytovatel sociálních služeb musel být partnerem s finančním příspěvkem.
Pokud aktivita nezakládá veřejnou podporu, může být v projektu i partner bez finančního příspěvku na tyto aktivity. Dle popisu aktivity v dotazu, toto ale ve Vašem případě není možné (viz předchozí odstavec).
Partnerství s finančním příspěvkem právě spočívá v tom, že partner dostane z rozpočtu projektu poměrnou část, na realizaci předmětných aktivit. Nejde tedy „pouze o vyčíslení“, ale o skutečný převod finančních prostředků. Náklady z realizací těchto aktivit tak má partner s finančním příspěvkem, který na základě dokladů a smlouvy uzavřenou mezi příjemcem a partnerem s FP obdrží finance na realizaci těchto aktivit. Tímto je veřejná podpora přenesena na partnera s FP.
Co se týče zaškrtnutí políčka, nevím v jaké části (záložky) žádosti se vyskytuje a čeho konkrétně se týká. Nedovedu Vám tedy odpovědět. Můžete mi zaslat bližší informace přes email.
Celkové záměry projektů nekonzultujeme. Pokud máte k projektu konkrétní dotaz, můžete se na nás obrátit i přes email nebo telefonicky. Kontakty jsou uvedeny u výzvy na www.esfcr.cz.
S pozdravem
Lenka Veverková
Komentáře k otázce