Dobrý den,
od ledna 2021 bychom měli zahájit činnost dětského klubu v rámci výzvy č. 107. Pokud by nastala situace, že dětské kluby nebudou moci být z epidemiologických důvodů otevřené, jakým způsobem máme jako příjemce postupovat ve vztahu k pečujícím osobám, které mají v projektu DPČ?
a) Pečující osoby mohou po celou provozní dobu dětského klubu realizovat online aktivity pro děti a mít tuto činnost plně hrazenou z projektu? Pokud ano, jakým způsobem je potřeba doložit, zda a v jakém rozsahu tyto online aktivity probíhaly?
b) Pečující osoby mají uzavřenou DPČ, ale nepracují, neboť dětský klub je zavřený. Vznikají překážky na straně zaměstnavatele, proto pečující osoby obdrží náhradu mzdy ve výši 60%. Tato náhrada mzdy je způsobilým výdajem z rozpočtu projektu, z příslušné položky z kapitoly osobní náklady.
Platí obě tyto varianty?
Děkuji, Böhmová
Dobrý den,
možné jsou obě varianty.
a) zaznamenávat v jaké dny a hodiny pobíhala online aktivita a které děti se do aktivity zapojily.
b) v případě nuceného uzavření provozu na základě nařízení vlády je poskytována náhrada mzdy zaměstnancům ve výši 100 % průměrného výdělku. Pokud nebyla na náhrady mezd zaměstnanců čerpána podpora z programu Antivirus, je možné náhrady mezd uznat jako způsobilé výdaje. Vzhledem ke skutečnosti, že zaměstnavatel poskytuje náhradu ve výši 100 % průměrného výdělku, postupuje dle §208 (příp. §209) zákoníku práce upravující poskytování náhrady v případě jiných překážek v práci ze strany zaměstnavatele.
S pozdravem
Mgr. Daniel Foch, projektový manažer
Oddělení projektů rovnosti žen a mužů I (834)
Odbor realizace programů ESF – veřejná správa, sociální inovace a rovné příležitosti
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2
Pracoviště: Kartouzská 4, 150 00 Praha 5
Tel: 950 195 709
e-mail: daniel.foch@mpsv.cz
Komentáře k otázce